Flore Sanita Active 1 l

Mycí, čisticí, bělicí a dezinfekční přípravek. Používá se také k dezinfekčním a sanitárním účelům v domácnosti, zdravotnictví, zemědělství a potravinářství.

EAN výrobku: 8595011907377
EAN balení: 18595011907374

Velikost obalu: 1 l

Logistická tabulka:

 počet kusů v kartonu
 8
 počet kusů ve vrstvě
 136
 počet balení ve vrstvě
 17
 počet balení na paletě
 85
 počet kusů na paletě
 680
 počet vrstev na paletě
 5

Chemická charakteristika výrobku

Vodný roztok chlornanu sodného

Použití

FLORE SANITA je baktericidní, fungicidní, čisticí a bělící přípravek na plochy a povrchy. Je určen na dezinfekci vody (bazény, studny) a na mytí a dezinfekci omyvatelných ploch a předmětů. Používá se k dezinfekčním a sanitárním účelům v domácnosti, zdravotnictví, zemědělství a potravinářství. Je vhodný  k dezinfekci sanitárních zařízení, zařízení hromadného stravování, plováren, lázní, kadeřnických  a holičských provozoven a podobně. Spolehlivě likviduje bakterie, řasy a mikroskopické houby. 

Vlastnosti výrobku

FLORE SANITA je až nažloutlá až nazelenalá, mírně opalescentní kapalina. Ředí se studenou vodou, vzniklé roztoky jsou čiré až slabě opalescentní.

FLORE SANITA musí odpovídat těmto znakům kvality: 

Znak kvality

 

Hodnota

Metodika stanovení

Aktivní chlór v g/litr 

45 až 49

ČSN EN 901 (75 5835)

Vzhled výrobku

nažloutlá až nazelenalá čirá až slabě opalescentní kapalina

PN-ZM 716/2015

 Zpracování výrobku

 Doporučené dávkování je závislé na příslušné aplikaci přípravku.

1. Dezinfekce podlah, povrchů, kuchyňského a hygienického náčiní a zařízení a sanitární keramiky

Slouží k čištění a dezinfekci podlah, nábytku, kuchyňského a hygienického náčiní. Použijte roztok z 1 litru FLORE SANITA a 9 litrů vody. Silné znečištění nejprve mechanicky odstraňte. Hračky, předměty a plochy, které přichází do styku s potravinami, opláchněte po 30 minutách pitnou vodou. Nesmí se používat na kovové a smaltované povrchy, předměty z barevných kovů a polyamidu, na tkaninu, kůži, dřevo a gumu. Nestálobarevné předměty se mohou odbarvovat.

2.  Likvidace plísní a bakterií na stěnách, dřevu obkládačkách apod.

Používá se neředěný. Napadená místa se postříkají ze vzdálenosti 10 až 20 cm a po 15 až 20 minutách se ošetřené místo může omýt vodou nebo se přípravek nechá zaschnout. Plíseň se před postřikem neodstraňuje, aby nedošlo k rozptýlení nebezpečných výtrusů. Při silném napadení se postup několikrát opakuje. Nesmí se používat na kovy. Kovové předměty při zasažení ihned opláchnout vodou. 

3.  Dezinfekce pitné vody ve studnách, samospádových vodovodech apod.

Dávkujte na každých 1000 litrů  pitné vody 20 ml FLORE SANITA. Vodní hladinu skrápějte naředěným roztokem FLORE SANITA (například namíchat v kbelíku nebo jiné vhodné plastové nádobě). Po 30 minutách je voda dezinfikována a současně dochází k rozložení účinné látky.

4.  Dezinfekce a likvidace řas v bazénech

FLORE SANITA lze použít jako celosezónní dezinfekční prostředek pro provoz bazénů ošetřovaných přípravky na bázi chlóru. Iniciační dávka: Jako první iniciační dávku do bazénu dávkujte 160 ml na 3 m3 vody. Dávku nejprve rozmíchejte v 9 litrech vody (například namíchejte v kbelíku nebo jiné vhodné plastové nádobě) a pak vlijte po částech do bazénu. Udržovací dávka: Pro běžnou dezinfekci a udržení správné koncentrace volného chlóru v bazénu dávkujte 80 ml FLORE SANITA na 3 m3 vody. Šoková dávka: Při výskytu řas, dlouhodobém horkém počasí nebo zvýšenému provozu. Dávkujte jednorázově 240 ml FLORE SANITA na 3 m3.

Balení, skladování

FLORE SANITA se dodává v PE konvích o objemu 25 a 50 litrů nebo v PE kanystrech o objemu  5 a 10 litrů, v PE láhvích 0,5 a 1 litr, případně v jiných, předem dohodnutých obalech. Skladuje se v uzavřených obalech na místech chráněných před přímými povětrnostními vlivy. Nesmí se skladovat na slunci ani v blízkosti zdrojů tepla. Doporučená teplota skladování je +5 až +25 °C. Krátkodobé vystavení nižším teplotám, například při přepravě, nemá vliv na aplikační vlastnosti výrobku.

Doprava

FLORE SANITA se dopravuje krytými dopravními prostředky v souladu s předpisy ADR/RID.

Záruční doba

Je-li výrobek dopravován a skladován dle výše uvedených podmínek, je jeho doba použitelnosti  12 měsíců od data výroby.

Poznámka

Údaje o vlastnostech výrobku a jeho zpracování byly získány laboratorním měřením a aplikačními zkouškami. Tento technický list může jen právně nezávazně poradit, zpracování výrobku je nutno přizpůsobit konkrétním podmínkám

Varianta hmotnosti
Flore sanita 5 l
Flore proti plísni Activ Fungicidní, čisticí a bělicí přípravek na plochy a povrch, likvidace plísní na různých plochách.
Flore sanita jablko Dezinfekční, fungicidní, čistící přípravek na plochy a povrchy.
SložkaCAS:Einecs:INCI:
Hydroxid sodný7647-14-5-Sodium Hydroxide
chlornan sodný7681-52-9231-668-3
Voda7732-18-5215-185-5Aqua
 
lrqa.cz schp.cz urs-czech.cz mpo.cz